Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
 
 

Konferencja końcowa projektu

W Krasnobrodzie w dniach 13-14 kwietnia 2010 r. , odbyła się KONFERENCJA KOŃCOWA PROJEKTU „Kreowanie Specjalistów Partnerstwa Lokalnego na rzecz Rozwoju Ekonomii Społecznej w powiatach: biłgorajskim, zamojskim ziemskim i zamojskim grodzkim” .

Podczas Konferencji wystąpił gość specjalny Henryk Wujec, który mówił o aktualnych możliwościach wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. Uczestnicy spotkania zostali również zapoznani z prezentacją rezultatów projektu.

W ramach pierwszego dnia konferencji odbyły się warsztaty tematyczne – „Co to jest strategia działania podmiotów ekonomii społecznej i jak planować działania ?” i „Nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego wsparciem działań podmiotów ekonomii społecznej i III sektora.

Ponad to omówiono i zaprezentowano wartości dodane i dodatkowe rezultaty twarde wypracowane przez Specjalistów Partnerstwa Lokalnego na rzecz rozwoju Ekonomii Społecznej w czasie trwania projektu:

  • Aleksy Surma– prezentacja projektu „Twoja szansa na lepsze jutro”
  • Bartosz Tomiło - prezentacja nowo zarejestrowanej organizacji pozarządowej pn. Stowarzyszenie „Projekt Europa” w Zamościu
  • Dariusz Stec, Józef Cieśliński – prezentacja nowo zarejestrowanej organizacji pozarządowej pn. Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej - PAARY
  • Ryszard Kusiak – prezentacja nowo zarejestrowanej organizacji pozarządowej pn. Fundacja Dzieci i Ojców św. Jana Bosko
  • Jadwiga Kowalik, Marek Koza, Robert Przyczyna –– prezentacja nowo zarejestrowanej organizacji pozarządowej pn. Stowarzyszenie „Kuźnia Zamojska”
  • Beata Strzałka, Paulina Czacharowska, Jan Rój – prezentacja nowo zarejestrowanej organizacji pozarządowej pn. Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej
Podczas dwudniowego spotkania odbyły się także prezentacje filmu i broszury informacyjnej o projekcie, jego rezultatach i dobrych praktykach Ekonomii Społecznej oraz uroczyste wręczenie Certyfikatów Specjalistów Partnerstwa Lokalnego na rzecz rozwoju Ekonomii Społecznej i zaświadczeń o ukończeniu poszczególnych modułów szkoleniowych uczestnikom projektu.

Uwieńczeniem spotkania był trzeci warsztat tematyczny pn. „Wypracowanie przez uczestników strategii działań podmiotów ekonomii społecznej i nowopowstałych organizacji z III sektora oraz planowanie działań na lata 2010 – 2013”.